VR, AR ir Hologramos ugdymui, verslui ir pramogoms

 

Virtuali, papildyta realybė ir hologramos ugdymui, verslui ir pramogoms.

 

Tai JAV ambasados vilniuje finansuotas projektas, kurio metu Vilniaus miesto ir rajono jauni žmonės bando nusistyti savo santykį su naujausiomis technologijomis.

Projekto rengėjai VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija pakvietė po 20 Nemenčinės Gedimino gimnazijos, Tuskulėnų gimnazijos ir Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos moksleivių į trijų dienų kūrybines dirbtuves. M. Mažvydo nacionalinėje bibliotekoje ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centre moksleivė mokėsi kur dabar labiausiai naudojama virtualios, papildytos realybės ir hologramų technologijos. Kokie įrenginiai naudojami, kokia programinė ir techninė įranga reikalinga ir kas prognozuojama 2020metais.

Po teorinės įžangos jauni žmonės praktiškai išbandė ir naudodami įvairius įrenginius (akinius, lankelius, mobilius telefonus, 3d skenerius ir pan) savo akimis pamatė technologijų galimybes. Paskutinėje kiekvieno užsiėmimo dalyje – minčių lietaus sesija, kurios metu jauni žmonės kėlė klausimus ir bandė atsakyti, kuri jų gyvenimo sritis galėtų būti labiau susisieta su technologijos. Dalyviai kėlė klausimus, kaip rasti balansą tarp ateinančių naujovių ir noro būti atokiau nuo technologijų.

Kiekvienos sesijos metu gimė mažiausiai po 4 inovatyvias idėjas, kaip technologijos galėtų būti panaudotos ugdymo, verslo ar pramogų indusitrijų reikmėms. Originaliausia idėja, jungė papildytos realybės technologiją ir pirštines su jutikliais. Sujungę šias dvi idėjas jaunuoliai sugalvojo paslaugą regos negalią turintiems žmonėms. Užsidėję, įviairus jutiminius impulsus siunčiančią pirštinę neregiai galėtų įsikibti į tik papildytoje realybėje egzistuojantį turėklą ir taip pereiti judrias gatves ar naviguoti sausakimšame mieste šaligatviuose ir kituose viešose erdvėse. Turėklo niekas plika akimi nematytų, tačiau turintieji pirštinę jį jaustų.

Šis projektas buvo tik įžanga. Jauni žmonės sužinojo kokią programinę ir techninę įrangą galima naudoti kuriant VR,AR ir hologramų produktus. Dabar projekto dalyviai bus labiau pasirengę susidurti jau su esamomis ir būsimomis technologijomis ir atsakyti kokią vietą jos turėtų užimti jų gyvenime.

Projekte dalyvavo šie lektoriai: Andrius Lekavičius, Antanas Skučas, Pauliu Juočeris,Tadas Bojarskas, Audrius Laurutis.