Dokumentinis kinas Antalieptėje

Dokumentinis kinas Antalieptėje (Zarasų r.)

2020 rugpjūčio 7 d. Zero waste fest’20 metu Antalieptėje (Zarasų r.) saloje įvyko neįprastas kino seaasas po atviru dangumi. Buvo rodomas dokumentinis kino filmas „Mission blue“. Kino filme žiūrovai buvo kviečiami atlikti minties eksperimentą ir įsivaizduoti, kas nutiks, jei nesiimsime skubių veiksmų ir nepradėsime veikti klausimais susijusiais su ekologija, nelygybe ir kitomis darnaus vystymosi temomis. Filme buvo atskleista kokią didelę įtaką žmogaus veikla turi pasauliui.

Prieš kino filmą buvo papasakota apie 17 darnaus vystymosi tikslų ir kaip svarbu jų siekti.

Kino filmas Mission blue padeda suvokti, kaip stipriai paveikti „mėlynaja planetos širdimi“ vadinami vandenynai ir kokią didelę reikšmę tai turi bendrai ekosistemai.

Renginio dalyviai pažadėjo įgytas įžvalgas pernešti į savo gyvenamuosius kontekstus.

Iš viso planuojama parodyti 10 dokumentinio kino seansų neįprastose vietose. Kiekvienas kino filmas skatins daugiau galvoti apie darnaus vystymosi tikslus ir iššūkius su kuriais susiduria žmonija ir globalus pasaulis.

2015 m. Jungtinių tautų generalinė asamblėja susitarė dėl 17 tikslų, kurių pasaulio šalys dirbdamos kartu turėtų pasiekti 2030 metų. Šiuo kinu filmu išryškiname ir akcentuojame 3 tikslus:

švarus vanduo ir sanitarija

Klimato apsauga

Gyvybė po vandeniu

Projektą „SDG doumentinio kino sesijos lauko ekrane“ vykdo VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija

Projektą finansuoja LR Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas