Graffiti Kelmė

KĄ GAUSIME SUJUNGĘ ISTORIJĄ IR GATVĖS MENĄ?

Projektu “Istorijos refleksija gatvės meno projekte” jauni žmonės buvo kviečiami į dialogą, į refleksiją su savimi ir vieni kitais, tam, kad suprastų, kokios Lietuvos istorinės asmenybės paliko ryškiausią pėdsaką jų asmenybėje.
Dažnai prieštaringai vertinamas graffiti ir gatvės menas čia pasitelkiamas tam, kad paskatinti jaunus žmones galvoti apie istorinius, kultūros įvykius ir asmenybes.
Pirmojoje kūrybinių dirbtuvių dalyje Kelmės jaunimas dirbo grupėse, nusistatė lūkesčius, ugdėsi komandinio darbo kompetencijas. Kiekvienas dalyvis išsirinko po asmenybę, kurią norėtų atvaizduoti naudodamas gatvės meno (stencil art/graffiti) techniką.
Dalyviai buvo kviečiami atlikti minties eksperimentą ir pagalvoti, kaip norima pagerbti Lietuvos istorijos arba kultūros asmenybė atrodytų šiandien ? Ką kalbėtų, kokias problemas spręstų. Ar naudotų ginklą, laikraštį ar socialinius tinklus ?
Kelmės jaunimas pasirinko atvaizduoti atsipalaidavusią LR prezidentę Dalią Grybauskaitę. Kita grupė pasirinko, atvaizduoti M.K Čiurlionį, kaip HIP HOP kultūros atstovą. Jaunų žmonių manymu, jei M.K. Čiurlionis gyventų šiandien ir leistų laiką jaunimo centre, atrodytų būtent taip. Dar kita jaunų žmonių grupė sujungė LDK kunigaikštį Algirdą ir atlikėją Freddy Mercury ir pavadino savo darbą „Dvi legendos viename“. Kiti dalyviai pasirinko atvaizduoti seniausią pasaulyje klausimą užduodantį Eimuntą Nekrošių ir kunigaikštį Gediminą savo laiškais kviečiantį į Lietuvą.
Projekto iniciatoriai VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija su šiuo kūrybiniu užsiėmimu aplankys iš viso 4 miestus.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.