skaitMENINIS muziejus

skaitmeninis muziejus

 

Kviečiame savo įstaigoje, organziacijoje įsirengti papildytos realybės skaitmeninį muziejų, kurį lengvai galite paversti į pabėgimo kambarį. Visi muziejaus įrengimo failai google disko nuorodoje, kurią rasite paspaudę ČIA. 

 

Instrukciją, kaip įsirengti muziejų pabėgimo kambarį, rasite paspaudę ČIA: 

 

Kviečiame į papildytos relybės pabėgimo kambarį „SkaitMENINIS muziejus“

Net ir suskaitmenintos kultūros vertybės dažnai lieka nepasiekiamos plačiai meno vartotojų auditorijai. Tokiems skaitmeniniams objektams dažnai trūksta interaktyvumo, o suskaitmenintų muziejų lankytojams priežasties domėtis eksponatais.

Projektu „skaitMENINIS muziejus“ lankytojai kviečiami „patirti eksponatus“. Eksponatai čia pateikiami naudojant papildytos realybės (augmented reality) techniką, kurią visame pasaulyje išpopuliarino žaidimas „Pokemon go“ ir Snapchat socialinis tinklas. Tik vietoje to, kad pasipuoštų žaisimingomis gyvūno ausytėmis, Lietuvos muziejiniai ir kultūros eksponatai čia atgyja ir ima sąveikauti su žiūrovais. Tam, kad atgaivintumėte statišką plakatą, Jums į telefoną reikės parsisiųsti nemokamą mobilią programėlę. Tada nukreipti telefono kamerą į norimą objektą ir pamatysite, kaip pavyzdžiui, iš plakato išskris Dariaus ir Girėno lėktuvas Lituanica, ar kaip į tuščią plakatą įžengia velnias ir ten padeda Puntuko akmenį. Realus pasaulis susimaišys su virtualiu ir Jums, naudojantis telefonu bus leista pažaisti su tikrove.

Kad „skaitMENINIAME muziejuje“ lankytis būtų dar maloniau, dalyviai bus užrakinami patalpoje. Ir raktą ras tik tuomet, kai nuskenavę ir atgaivinę visus objektus išspręs pabėgimo iš muziejaus mįslę. SkaitMENINIS papildytos relaybės muziejus bus paverstas į pabėgimo kambario žaidimą.

Norintys apsilankyti skaitMENINIAME muziejuje dalyviai turi turėti bent vieną išmanųjį telefoną į kurį iš Google Play parduodtuvės reikės parsisiųsti nemokamą programėlę. Tą padaryti galima atėjus į muziejų arba dabar,Google Play paieškos laukelyje suvedus Skaitmeninis muziejus.