Dokumentinis kinas Elektrėnuose

Patyriminis kinas iš automobilio Elektrėnuose

2020 rugsėjo 24  d. ketvirtadienį  Elektrėnuose  įvyko  neįprastas kino iš automobilio seansas. Buvo rodomas dokumentinis kino filmas „Powerless“. Kino filme  žiūrovai buvo kviečiami įsijausti į skurdžiau gyvenančių Indijos gyventojų padėtį.  Filme buvo atskleista kokią didelę įtaką žmogaus veikla turi pasauliui. Žiūrint kino filmą buvo galima reflektuoti ir pabandyti suprasti kaip atrodytų pasaulis be elektros energijos. Kino filmas „Powerless“ pasakoja apie Indijos Kanpuro provincijos gyventojus, 3 milijonus žmonių, kurių didžioji dalis neturi priėjimo prie pastovios elektros energijos. Gyventojai susiraizgė nelegalų elektros voratinklį. Dirbdami be jokių apsaugų ir žinių, jie nelegaliai tiesiasi laidus ir bando naudotis elektra taip įsiveldami į konfliktus su vietos valdžia. Filmas privertė žiūrovus susimąstyti ir labiau įvertinti dalykus, kuriuos mes priimame kaip savaime suprantamą dalyką.

Kino seansas organizuojamas bendradarbiaujant su Ignitis gamyba, buvusios Lietuvos elektrinės fone. Taip buvo siekiama sustiprinti patyrimą ir paskatinti žiūrovus labiau įsijausti į kino filme gvildenamas temas.

Filmo metu žiūrovai buvo kviečiami nusistatyti savo santykį su elektra, atsakyti sau kiek ji svarbi jų gyvenime, kokios problemos sprendžiamos pasitelkus elektros energiją.

Prieš kino filmą buvo papasakota apie 17 darnaus vystymosi tikslų ir kaip svarbu jų siekti. Kino filmo žiūrovus skatinome  kritiškiau pažvelgti į savo buitį ir gyvenimo būdą ir  būti atsakingesniems planetos atžvilgiu.

 Renginio dalyviai pažadėjo įgytas įžvalgas pernešti į savo gyvenamuosius kontekstus.

Iš viso planuojama parodyti 10 dokumentinio kino seansų neįprastose vietose. Kiekvienas kino filmas skatins daugiau galvoti apie darnaus vystymosi tikslus ir iššūkius su kuriais susiduria žmonija ir globalus pasaulis.

 

Projektą „SDG dokumentinio kino sesijos lauko ekrane“ vykdo VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija