Dokumentinis kinas ant Palangos tilto

Kinas ant Palangos tilto

2020 rugsėjo 25 d. ant Palangos tilto įvyko neįprastas, patyriminis dokumentinio kino seansas po atviru dangumi. Buvo rodomas dokumentinis kino filmas „Mission blue“. Kino filme žiūrovai buvo kviečiami atlikti minties eksperimentą ir įsivaizduoti, kas nutiks, jei nesiimsime skubių veiksmų ir nepradėsime veikti klausimais susijusiais su ekologija, nelygybe ir kitomis darnaus vystymosi temomis. Filme buvo atskleista kokią didelę įtaką žmogaus veikla turi pasauliui.

Prieš filmą buvo papasakota apie 17 darnaus vystymosi tikslų ir kaip svarbu jų siekti.

Kino filmas Mission blue padeda suvokti, kaip stipriai paveikti „mėlynąja planetos širdimi“ vadinami vandenynai ir kokią didelę reikšmę tai turi bendrai, globaliai, pasaulio ekosistemai.

Kad sustiprinti kino filmo patyrimą buvo nutarta dokumentinį filmą parodyti ant Palangos tilto, Baltijos jūros fone. Taip žiūrovai jautė didesnę empatiją kino filme gvildenamoms temoms.

Renginio dalyviai pažadėjo įgytas įžvalgas pernešti į savo gyvenamuosius kontekstus.

Iš viso planuojama parodyti 10 dokumentinio kino seansų neįprastose vietose. Kiekvienas kino filmas skatins daugiau galvoti apie darnaus vystymosi tikslus ir iššūkius su kuriais susiduria žmonija ir globalus pasaulis.

2015 m. Jungtinių tautų generalinė asamblėja susitarė dėl 17 tikslų, kurių pasaulio šalys dirbdamos kartu turėtų pasiekti 2030 metų. Šiuo kinu filmu išryškinome ir akcentavome 3 tikslus:

Švarus vanduo ir sanitarija;

Klimato apsauga;

Gyvybė po vandeniu;

 

Projektą „SDG dokumentinio kino sesijos lauko ekrane“ vykdo VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija