Banksy interpretacijos Šilalėje

Banksy interpretacijų muziejus Šilalėje

Gatvės menas – prieštaringai vertinama saviraiškos priemonė. Norint užsiimti graffiti menu, reikia turėti dailės gebėjimų. Tačiau yra viena gatvės meno šaka, kuriai atlikti nėra būtina būti dailininku. Svarbiausia yra turėti ką pasakyti.

Šilalės  rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir šilalės atvirame jaunimo centre vykdytas Lietuvos kultūros tarybos finansuotas projektas „Banksy interpretacijos“. Įkvėpti žymaus britų menininko „Banksy“ jaunuoliai stengėsi suprasti, kas jiems svarbu ir kaip konceptualią žinutę skirtą visuomenei ištransliuoti pasirinkus Stencil Art techniką.

Užsiėmimuose dalyvavo 30 jaunų žmonių ir visi turėjo ką pasakyti. Jaunuoliams buvo siūloma galvoti apie šeimą, draugus, mokyklą, miestą, šalį, o gal net globalų pasaulį ir pabandyti sukurti vaizdinę žinutę, kuri priverstų žmones susimąstyti.

Jaunimas kalbėjo apie ekologiją ir savo graffiti darbe atvaizdavo Neptūną ant šakės pasmeigusį plastikinį butelį.

Kiti jauni žmonės parodė, kaip socialiniai tinklai iškreipia realybę ir koks didelis visuomenės spaudimas puikiai atrodyti.

Dar kitos jaunų žmonių grupės pavaizdavo žmogaus teisių svarbą ir, kad kartais jų nepaisoma.

Kiti jaunuoliai nenorėjo tylėti apie neapykantos kampanijas internetinėje erdvėje. Pasirinko žymų vlogerį, kuris tapo tokios kampanijos auka. Savo graffiti darbu jauni žmonės norėjo išryškinį šį reiškinį ir atkreipti dėmesį, kad tai vis didėjanti problema.

Kitos jaunų žmonių grupės vaizdavo žiauraus elgesio su gyvūnais problemą, tirpstančių ledynų, Korona viruso ir kt. problemas.

Iš viso 10  graffiti darbų papuošė Šilalės miestą ir buvo sukurtas Banksy interpretacijų muziejus.

Mokymų metu jauni žmonės patys išmoko technikos ir yra pasirengę toliau kurti įkvepiančias žinutes skirtas savo miestui, o gal net pasauliui.

Projektą vykdo MB Pozityvūs sprendimai.