Graffiti Šilutė

KĄ GAUSIME SUJUNGĘ ISTORIJĄ IR GATVĖS MENĄ?

Projektu “Istorijos refleksija gatvės meno projekte” jauni žmonės buvo kviečiami į dialogą, į refleksiją su savimi ir vieni kitais, tam, kad suprastų, kokios Lietuvos istorinės asmenybės paliko ryškiausią pėdsaką jų asmenybėje.
Dažnai prieštaringai vertinamas graffiti ir gatvės menas čia pasitelkiamas tam, kad paskatinti jaunus žmones galvoti apie istorinius, kultūros įvykius ir asmenybes.
Pirmojoje kūrybinių dirbtuvių dalyje Šilutės jaunimas dirbo grupėse, nusistatė lūkesčius, ugdėsi komandinio darbo kompetencijas. Kiekvienas dalyvis išsirinko po asmenybę, kurią norėtų atvaizduoti naudodamas gatvės meno (stencil art/graffiti) techniką.
Dalyviai buvo kviečiami atlikti minties eksperimentą ir pagalvoti, kaip norima pagerbti Lietuvos istorijos arba kultūros asmenybė atrodytų šiandien ? Ką kalbėtų, kokias problemas spręstų. Ar naudotų ginklą, laikraštį ar socialinius tinklus ?
Šilutės jaunimas pasirinko atvaizduoti Šarūną Jasikevičių kaip žymųjį, ant dramblio jojantį, pasaulio karvedį Hanibalą. Šarūnas Jasikevičius, ne tik krepšinio figūra, bet ir įkvepiantis pavyzdys, lyderis, kuriuo norėtų sekti Šilutės jauni žmonės. Kita dalyvė pasirinko, atvaizduoti Emiliją Pliaterytę. Jos manymu, jei Emilija gyventų šiais laikais, ji kovotų už LGBT teises, žodžio laisvę ir kt. Jaunų žmonių manymu, kita LR prezidente turėtų tapti Aušrinė Armonaitė, todėl tarsi matydamas ateitį vienas iš dalyvių ją pavaizdavo prie prezidentūros. Dar kita jaunų žmonių grupė ieškojo Lietuvos istorijoje „blogiuko“, kuris būtų artimas jiems ir pasirinko pavaizduoti Tadą Blindą. Taip pat buvo sukurtas ir Andrių Mamontovą vaizduojantis darbas. Piešinyje Andrius Mamontovas pavaizduotas, kaip stipriausia šachmatų figūra, taip parodant, kokią reikšmę Andrius užima jaunų žmonių gyvenime.
Projekto iniciatoriai VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija su šiuo kūrybiniu užsiėmimu aplankė iš viso 4 miestus.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.